Usuwanie rys:

Jako wynik wieloletnich prób i poszukiwań odpowiednich metod usuwania rys mogę obecnie zaproponować cztery technologie pozwalające na usuwanie rys z szyb różnego rodzaju.
Każda z metod ma oczywiście ograniczenia dotyczące głębokości rys z powodu specyfiki obrabianego materiału, jakim jest szkło i funkcji szyby w szczególności w pojeździe.


W odniesieniu do pojazdów samochodowych jedną z nich jest polerowanie tzw. rys po wycieraczkach, powstałych wskutek różnych uszkodzeń wycieraczek . Jeśli uszkodzona wycieraczka nie pracuje zbyt długo powstałe łukowate zarysowania są usuwalne, choć nie zawsze całkowicie.
Zdarza się, że szyba , głównie czołowa, jest niewłaściwie czyszczona np. z ptasich odchodów, które zawierają kamyki. Ograniczone powierzchniowo, zarysowane pole może zostać wypolerowane bez zniekształceń, o ile rysy nie są zbyt głębokie.

W przypadku niewłaściwego usuwania np. szronu bądź owadów lub mycia szyby zabrudzonym ręcznikiem papierowym lub szmatą powstają rysy na większej powierzchni. O ile nie są za głębokie można je usunąć bez wprowadzania zniekształceń, co jest niezmiernie ważne w przypadku szyby czołowej, a szczególnie w polu widzenia kierowcy.

Trzeba zaznaczyć, że usuwanie rys ze szkła jest często pracochłonne, wymaga indywidualnej oceny ich głębokości oraz rozległości w kontekście posiadanych możliwości technologicznych.


81-742 Sopot, ul. Władysława IV 21
tel. (58)550-01-38, kom. 501-730-401
Zapraszamy:   pon. - pt. od 9.00 do 17.00 sob. od 9.00 do 13.00

Powered by: netmoto.pl
Projekt i wykonanie: Tessa Art Studio